Dr Kraśnicki Dariusz
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Psychotesty kierowców niezaliczone!!

Od Dariusz Kraśnicki lekarz medycyny pracy

Witam Panie Doktorze,
piszę do Pana w sprawie mojego brata, bardzo proszę o pomoc i jakąkolwiek wskazówkę.
Mieszkamy w Warszawie, brat jest od 6 lat posiadaczem kategori B. Jest dobrym kierowcą, nigdy nie miał żadnego wypadku, nigdy nie był zatrzymany za jazdę po pijanemu itp.
Wszystko rozpoczęło się, kiedy mój brat zdał prawo jazdy na kat. C i D i udał sie do uprawnionego  psychologa w celu wykonania badań, wymaganych aby móc kierować tymi pojazdami.

Zaliczył wszystkie testy oprócz psychologicznych. Ocena więc była negatywna. Odwołał sie i udał na kolejne badania, niestety tym razem wynik również był negatywny.
Został skierowany, przez Urząd miasta- wydział komunikacji, na obowiązkowe badania do Wojewódzkiego Osrodka Medycyny Pracy.

Niestety nie przeszedł pozytywnie badań w tym ośrodku i pani psycholog wystawiła oświadczenie, że istnieją przeciwskazania do prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii, nawet B. Oświadczenie zostało wysłane do Wydziału Komunikacji i teraz chcą mu cofnąć prawo jazdy kat. C i D ale również kat. B.
Czy to w ogóle ma to sens, jakim prawem chcą mu cofnąć kat. B, przecież takie badania wymagane są tylko w przypadku kat. C i D.
Czy mamy szanse odwołać się gdziekolwiek i wygrać.

Brat zaliczył stereometr i pozostałe testy, nie zaliczył tylko psychotestów. Ja nie wiem jak one dokładnie wyglądają ale a tego co mówił to coś w rodzaju testów na inteligencję.
Coś czuję, że łatwo nie będzie odzyskać prawo jazdy kat. B.

Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziekuję.
Pozdrawiam.

 

Odpowiedź

Odwołanie składa się przez ostatniego lekarza czy psychologa, który badał i do niego się trzeba udać. Niestety tak często te badania się kończą i często zabierane są wszystkie kategorie prawa jazdy, włącznie z uprawnieniami do jazdy autami osobowymi.

Na koniec link do darmowego testu na inteligencję, którym się można ocenić przed podejściem do testów właściwych

Podziel się:

#1 Odp: Psychotesty kierowców niezaliczone!!

Krzywiński, <E-Mail> / 30 Styczeń 12  
avatar

witam:Byłem 3 dni temu na psychologicznych,niektóre z nich są takie proste jak te co moja córka w 3 podstawówce rozwiązuje.Dziwi mnie powyrzsza wypowiedz że niemożna zaliczyc czegoś takiego.

[ Powtórz (1) ]

#2 Odp: Psychotesty kierowców niezaliczone!!

Riedel, <E-Mail> / 22 Październik 12  
avatar

Przepraszam najmocniej ,napisał Pan ,że poniżej jest link do psychotestów na(inteligencje) ale go nie ma może mi Pan go przesłać na mój adres E-mail? Gdyż niebawem będę musiała go zaliczyć,z góry dziękuję. http://www.psychotestykierowcow.pl/Test-na-inteligencje-prywatny

[ Powtórz (0) ]

Napisz komentarz

O autorze

Dr Kraśnicki Dariusz

ul. Kmicica 3, Wrocław

 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

lub tel. 601 775 123

Pytania? Opinie?