Dr Kraśnicki Dariusz
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Odwołanie od decyzji WOMP

Odwołanie od decyzji WOMP jak i do kogo kierować ?

Witam,
Zwracam się do Państwa z pytaniem.
Czy można odwołać się od decyzji Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny
Pracy w danym województwie do innej jednostki nadrzędnej?

Chodzi tu o niedopuszczenie do pracy kierowcy. Po kilkumięsiecznym
zwolnieniu lekarskim (przebyty zawał serca, bez utraty przytomności i
zatrzymania akcji serca).

Mężczyzna ten przebył miesięczną
rehabilitację oraz testy wysiłkowe których wyniki są bardzo dobre.
Posiada opinie 2 lekarzy kardiologów o możliwości powrotu do pracy na
stanowisko kierowcy. Z pełną dokumentacją  stawił się na ponowne badania lekarskie
zakładowy lekarz medycyny pracy nie dopuścił do wykonywania zawodu ,
skierowano odwołanie od decyzji lekarza

do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny
Pracy po rozpatrzeniu sprawy ponownie wydano negatywną decyzję.Czy
możemy odwołać się o tej decyzji ? Jeśli jest taka możliwość do
jakiej instytucji powinniśmy się zgłosić.  Czy lekarz medycyny pracy
może odmówić podania powodu nie dopuszczenia do pracy??
Bardzo proszę o odpowiedź.
Z poważaniem,

Odpowiedź

Proszę się dowiadywać w konkretnym wojewódzkim ośrodku medycyny pracy
Jeżeli jest, to tylko poprzez ten ośrodek do Instytutu Medycyny Pracy.

  • Opinia lekarza kardiologa, jest tylko jednym z elementów oceny zdolności powrotu do pracy kierowcy, branym pod uwagę przez lekarza orzecznika.

Podziel się:

#1 Odp: Odwołanie od decyzji WOMP

Claude, <> / 26 Lipiec 10  
avatar

Witam
Chciałbym zadać Panu jak mógłbym się odwołać od negatywnego orzeczenia lekarskiego kierowcy ?

Nie dostałem uzasadnienia orzeczenia i nie wiem co mógłbym napisać w tym odwołaniu Orzeczenie psychologiczne dostałem pozytywne.

Czy powinienem napisać prośbę o kserokopie pełnej dokumentacji na podstawie której wydano orzeczenie czy odwołanie. Badania musiałem zrobić bo kierowałem pojazdem pod wpływem alkoholu bez uprawnień.Proszę o szybką odpowiedz.

Moja odpowiedź
Proszę po prostu napisać odwołanie

[ Powtórz (0) ]

#2 Odp: Odwołanie od decyzji WOMP

Tomek, <E-Mail> / 16 Czerwiec 12  
avatar

Witam,
czy mogą odwołać się od decyzji WOMP jeżeli druk orzeczenia lekarskiego (negatywny) został uszkodzony. Posiadam owe orzeczenie ale nie jest ono w całości. Czy mogę prosić WOMP o wydanie duplikatu owego orzeczenia, które zostanie wysłane do wydziału komunikacji, czy nie jest to konieczne. Wystarczy samo odwołanie od decyzji ? Chodzi o badanie kierowcy.

Bardzo proszę o pomoc w powyższej sprawie.
Z góry dziękuję

[ Powtórz (1) ]

#3 Odp: Odwołanie od decyzji WOMP

wiench adam, <E-Mail> / 12 Lipiec 12  
avatar

Byłem na badaniach w Lubinie za jazdę pod wpływem alkocholu badania psychologiczne przeszłem pozytywnie ale psychiatra dałmi negatyw nie wiem za co jeszcze w ten dzień napisałem odwołanie co mogę zrobić więcej w tej sprawie

[ Powtórz (1) ]

#4 Odp: Odwołanie od decyzji WOMP

nowakowski, <E-Mail> / 8 Luty 13  
avatar

Zastanawiam się bardzo głęboko po co jest ta medycyna pracy. Chyba poto zeby zgnoić pracownika, a po drugie co to za specjalizacja medycyna pracy .TO JEST specjalizacja dla IDIOTÓW mktózy mają swoje teorie nie stosójom podstawy prawnej.Czy nas stać na uczymanieakich nierobów

[ Powtórz (0) ]

#5 Odp: Odwołanie do Ośrodka Medycyny Pracy

Kowalski, <E-Mail> / 16 Kwiecień 13  
avatar

Witam. Mam takie pytanie. Dostałem skierowanie na badania dla kierowców, dokonałem opłaty. Niestety nikt mnie nie poinformował o terminie opłaty za badania lekarskie.

Wynikało to z tego, iż podjąłem leczenie i terapie odwykową, co opóźniło wykonanie dalszych badań dla kierowców, a co za tym idzie termin upłynął, a opłata przepadła. Co teraz zrobić? Odwoływać się od decyzji?

Czy jest szansa na odzyskanie opłaty bądź ponowne wykonanie badań bez wnoszenia dodatkowej opłaty? Dziękuję za pomoc.

[ Powtórz (0) ]

#6 Odp: Odwołanie od decyzji WOMP

kasz, <E-Mail> / 24 Lipiec 13  
avatar

Witam . Mój problem wygląda następująco . Jakiś czas temu miałem problem z prawem . zasadziłem 5 krzaków konopii na terenie aneksu leśnego i zostałem złapany . Argumenty obrony postanowilem" zwalic" na zaburzenia psychiczne , bowiem leczę się profilaktycznie u psychiatry i psycholog. Policja wysłała mnie do biegłych psychiatrów , żeby sprawdzić moją poczytalność.
Po badaniach wyszło , że jestem poczytalny i wiedzialem , ze popełniam przestępstwo . Sąd umorzył moja sprawę , dostałem kuratora na okres 2 lat . Po roku przyszło mi pismno , że ze względu na stan zdrowia pacjenta mogą istnieć przeciw skazania , że może jezdzić pojazdami na kat .b . Wysłano mnie na badania psychotechniczne . Wszystkie badania wyszły ok , psychiatra napisala tylko , że przez okres 1 roku mam chodzić do aa na terapie i przyjsc z wynikami za rok , zeby udowodnic ,ze nie jestem uzależniony . Pani mi jeszcze kazała ,żeby mój lekaz napisał opinie na temat czy moge jezdzic autami. Też napisał , że przeciw skazać brak . Psycholog z wompu natomiast napisała , że jestem nerwowy niedojrzały emocjonalnie i impulsywny . Badanie jej polegało na narysowaniu drzewa owocowego, przerysowaniu kilku figur geometrycznych . Drzewo narysowałem wiśniowe , z 10 figur geometrycznych narysowałem 9 . Pózniej było badanie takie , że trzeba było zapamiętać drugi wyraz z pary . Par bylo chyba z 7 . Np kreda - biała , róża - czerwona . I jak ona mówiła kreda to ja musiałem odpowiedzieć , że biała itd . na 7 par odpowiedziałem chyba 5 . Opinie doktorka końcowa wystawiła mi negatywną opierając sie tylko na opini psychologa w sumie , a te badanie nie było nawet szczegółowe . Czuję sie pokrzywdzony , a dodam ,że jestem kierowca od 4 lat i nigdy nie spowodowałem żadnej kolizji i nie dostałem mandatu . Proszę pana co mam w tej sytuacji zrobić . Jak napisać odwołanie i jakie są szanse , że dostane prawko . Ewentualnie jak te prawko odzyskać za rok . Wiem , że zle zrobiłem zastawiając się choroba na komendzie , ale bałem się , że pójdę siedzieć ... Okazało się , że czyn nie był taki straszny ..

[ Powtórz (0) ]

#7 Odp: Odwołanie od decyzji WOMP

maksomowicz, <E-Mail> / 17 Marzec 15  
avatar

rok temu zabrano mi prawo jazdy prowadziłem na kacu nie jestem alkoholikiem jednorazowy incydent sobotę miałem wolną od pracy w piątek miałem gości spożywałem alkohol

W sobotę rano szefowa wezwała mnie do pracy nie miałem autobusu zdecydowałem sie na samochód i straciłem prawko miałem 0.26 po roku stanąłem na komisji wszelkie badanie krwi były jak najbardziej w normie enzymy wątrobowe cukier, nie pije lekarz wydał negatywną opinię.

Co mogę w tej sprawie zrobić chcę wspomnieć iż mam wrodzone wory pod oczami wydaję mi sie że lekarz tym się zasugerował a to po prostu moja uroda którą odziedziczyłem po mamie proszę o pomoc.tomasz

[ Powtórz (0) ]

#8 Odp: Odwołanie od decyzji WOMP

Tomasz.K, <E-Mail> / 28 Listopad 15  
avatar

BARDZO prosze o informacje co mam zrobic otoz w 2013 roku zatrzymano mi prawko na 6 miesiecy udalem sie na badania niestety bylem po wypadku motocyklowym i przez okres okolo 8 miesiecy bralem leki przeciwbolowe do tego mam powazna nadwage na powyzszych badaniach mialem wysokie ggtp o takim stanie dowiedzialem sie 3miesace temu gdy poszedlem po powtorne badania do wompu udalem sie do lekarza zaczalem sie leczyc z 700 jednostek znizylem do 140 nie pije zaczalem palic ale na aktualnych badaniach doktor nie spojrzala nawet na wyniki twierdzac ze ona opiera sie na badaniach sprzed roku czy powinienem sie odwolac doktor uznala ze sie wystraszylem i nie pije co nie jest prawda bo nie pije ze wzgledow zdrowotnych i rodzinnych co robic????

[ Powtórz (0) ]

#9 Odp: Odwołanie od decyzji WOMP

Karolina, <E-Mail> / 26 Kwiecień 17  
avatar

Witam.Pisze w sprawie mojego męża zostały mu zatrzymane prawo jazdy na okres 8 miesięcy(odebrać miał we wrześniu) z powodu po spożyciu alkoholu pił wieczór wcześniej i na drugi dzień mu wykazało niewielką ilość.

Miał on badania w womp dnia 25.04 17r gdzie dostał negatywną decyzję i za rok ma się wstawić na kolejne badania czy w tym czasie przypadają mu uprawnienia do kierowania samochodem??

[ Powtórz (0) ]

Napisz komentarz

O autorze

Dr Kraśnicki Dariusz

ul. Kmicica 3, Wrocław

 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

lub tel. 601 775 123

Pytania? Opinie?