Dr Kraśnicki Dariusz
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Jak odzyskać bezterminowe prawo jazdy?

Witam Szanownego Pana !
Dnia ...11.2009r.zabrano mi prawo jazdy podczas kontroli drogowej – stwierdzono 0.26 mg/l alkoholu /po wypiciu nie całego piwa ! /.Po kilku dniach dostałem od Komendanta Policji skierowanie na obowiązkowe badania lekarskie i psychologiczne.

Nie zgłosiłem się na nie. Skierowałem sprawę do Sądu, ponieważ nie zgadzałem się z decyzją policjantów, którzy zabrali mi prawo jazdy z powodu rzekomo popełnionego  przeze mnie czynu z art.178 a par.1 k.k.

W Wydziale Komunikacji poinformowano mnie,że wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o cofnięciu mi uprawnień do kierowania pojazdami osobowymi w związku z niepoddaniem się badaniom lekarskim i psychologicznym ze skierowania Komendanta Policji .Dzisiaj wiem,że popełniłem karygodny błąd w momencie odebrania skierowania od Komendanta Policji na badania i pójścia na nie!!!
Bezterminowe prawo jazdy
Miałem prawo odwołać się od tego pisma,tym bardziej,że skierowałem sprawę do Sądu.Posiadam już prawomocny wyrok Sądu Rejonowego,który orzekł,że jestem winny popełnienia wykroczenia na podstawie art.87 par.1 k.w.,a więc nie jazdę w stanie nietrzeźwości,o czym również w swojej opinii akcentuje powołana biegła.

Natomiast moje wyniki z badań są pozytywne, lecz w orzeczeniu lekarskim wskazano termin badań kontrolnych do 27.12.2011 r. A więc, nie odzyskałem swojego bezterminowego prawa jazdy,zostałem potraktowany jak osoba popełniająca przestępstwo. Z tego co mi wiadomo, prawo jazdy odbierane jest po jeździe w stanie nietrzeźwości,później oddawane jest z reguły jako terminowe, co zastosowano w moim przypadku,a z czym się nie zgadzam. Uważam że wyrok Sądu w tej sprawie jest decydujący

.Mam do Pana pytanie: w jaki sposób odzyskać swoje bezterminowe prawo jazdy.Badań lekarskich się nie obawiam,ale nie wiem co mam mówić u lekarza.

Czy zapyta mnie na przykład, z jakiego powodu mam prawo jazdy terminowe,a jeżeli tak,co odpowiedzieć.Mam mu całą historię od początku opowiedzieć,wyrok Sądu pokazać,wyniki badań lekarskich i psychologicznych. Wiadomo,że poszedłem na te badania niepotrzebnie,jeszcze przed wyrokiem Sądu, ale nie może być tak,że cały czas będę traktowany jak ten,co ma problem z alkoholem,bo go na pewno nie ma. Pozdrawiam, i oczekuję z niecierpliwością na Pana odpowiedź.

Odpowiedź

Mógł się Pan początkowo odwoływać od decyzji Policji kierującej na badania. Terminy odwołań minęły więc ta ścieżka jest zamknięta.

O terminowym lub bezterminowym prawie jazdy nie decydują Sądy lecz lekarze. Mógł się Pan odwoływać od terminowego orzeczenia do Instytutu Medycyny Pracy.

Skoro Pan tego nie zrobił, to decyzja należy do lekarza, który będzie badał po ukończeniu terminu ważności obecnego prawa jazdy.

Podziel się:

#1 Odp: Jak odzyskać bezterminowe prawo jazdy?

avatar

Mam pytanie, zatrzymano mi prawo jazdy do roku czasu za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Zrobiłam badania lekarskie i psychologiczne w WOMP (wyniki mam dobre, wszystko wyszło mi pozytywnie) lekarz powiedział ze prześle mi pozytywne orzeczenie poczta,

po czym za 2 dni zadzwonił ze muszę dostarczyć dokument z policji stwierdzający ilość promili i okoliczności zatrzymania. Policja stwierdziła ze skierowanie na badania lekarskie wydane przez komendanta powiatowego, które jej dałam jest wystarczające.

W tej sytuacji lekarz wezwał mnie na dodatkowe badania za miesiąc. Jakie to mogą by badania(a zrobiono mi już: badanie krwi, laryngologiczne, okulistyczne, ekg, ciśnienie) i ile trzeba czekać na wydanie orzeczenia po wykonaniu wszystkich badań??

[ Powtórz (0) ]

#2 Odp: Jak odzyskać bezterminowe prawo jazdy?

wołoszyk, <E-Mail> / 16 Luty 16  
avatar

zabrano mi prawo jazdy pod wpływem alkoholu po raz drugi,zrobiłem badania ,wyszły bardzo dobrze, ale lekarz p.psychiatria stwierdziła, ze jestem po raz drugi i ma przepis, żeby mi wstrzymać i prowadzić roczna terapie alkoholowa,poszła do lekarza orzekającego i po rozmowie wstrzymali mi odbiór prawa jazdy na kolejne 12 miesięcy

[ Powtórz (0) ]

#3 Odp: Jak odzyskać bezterminowe prawo jazdy?

Pawel, <E-Mail> / 23 Sierpień 18  
avatar

Witam prawo jazdy zrobiłem w 2012 roku pani wydała mi orzeczenie na 10 lat ze względu na małą wadę wzroku teraz dostałem na 15 lat bez ograniczeń czy mogę się ubiegać by otrzymać bezterminowo prawo jazdy zdawałem na starych zasadach badania są dobre?

[ Powtórz (0) ]

Napisz komentarz

O autorze

Dr Kraśnicki Dariusz

ul. Kmicica 3, Wrocław

 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

lub tel. 601 775 123

Pytania? Opinie?