Dr Kraśnicki Dariusz
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Czy muszę robić Badania za jazdę rowerem po alkoholu?

Od Medycyna pracy Wrocław

Witam! Mam takie pytanie. Zostałem zatrzymany na jeździe rowerem pod wpływem alkoholu. Miałem 0,50 promila. Po 2 dniach odebrano mi prawo jazdy przez policje, ale po 5 dniach Prokurator zwrócił mi je. Dostałem wyrok 1200 zł grzywny i rok zakazu jazdy rowerem.

Po kilku dniach dostałem pismo z Komendy Policji ze skierowaniem na badania lekarskie. I tu moje pytanie: Czy muszę jechać na te badania skoro mam prawo jazdy? Czy jeżeli muszę jechać na te badania, to muszę się zmieścić w terminie 30 dni? Co mi mogą zrobić jeżeli nie pójdę na te badania? Bardzo proszę o szybką odpowiedz.

Z poważanie Tomek Mam jeszcze jedno pytanie do Pana. Mieszkam w Kępnie i chce jechać na badania lekarskie do Wrocławia. Czy mogę tam jechać? Czy muszę zrobić je tylko w Województwie Wielkopolskim? Z góry dziękuje za odpowiedź.

  • Niestety, badania lekarskie lepiej zrobić, obojętnie gdzie, byle w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy. Terminy nie są aż takie istotne, ale lepiej nie przeginać, bo wydział komunikacji może wszcząć postępowanie administracyjne.
  • Większe pole manewru byłoby, gdybyśmy nie posiadali prawa jazdy. Wtedy badania stwierdzające brak przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów mechnicznych były by zupełnie bezcelowe, a wydział komunikacji po prostu nie miałby nam czego zabrać.

Również nie zlekceważył bym podejścia do tych badań, bo za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu /po pijaku/ można też stracić prawko.

Podziel się:

#1 Odp: Czy muszę robić Badania za jazdę rowerem po alkoholu?

Wojciech A., <E-Mail> / 6 Marzec 12  
avatar

Witam, chciałbym odnieść się do pewnej sprawy zamieszczonej w powyższym pytaniu. Otóż jestem w bardzo podobnej sytuacji co przedmówca i chciałbym zrobić badania w innym WOMP. Mieszkam obecnie w Poznaniu. Panie w wydziale komunikacji w moim mieście (woj. pomorskie)nie pozwalają zrobić mi badań w WOMP Poznań, tylko każą mi robić je w WOMP Gdańsk, czy mają do tego prawo? Dodam, że skierowanie mam do WOMP Gdańsk, ale z tego co powiedziano mi w Poznaniu mogę zrobić je tam, natomiast w moim mieście Panie zarzekają się, że nie będą reflektowały takiego badania, proszę o pomoc.

[ Powtórz (1) ]

#2 Odp: Czy muszę robić Badania za jazdę rowerem po alkoholu?

avatar

Mam pewien problem. Rok temu zostałem zatrzymany na rowerze w stanie nietrzeźwym i zostało zabrane mi prawo jazdy na okres 1 roku. Policja wysłała oczywiście skierowanie na badania (pisało że mam sie stawić w ciągu 30 dni na nie) nie poszedłem na nie w ogóle (byłem wkurzony na cały świat ponieważ prawo jazdy straciłem 8 dni po odebraniu dokumentu z wydziału komunikacji, dopiero co zdałem) Teraz sie obudziłem bo rok mija za tydzień i teraz moje pytanie: Czy gdybym teraz poszedł na te badania byłyby ważne skoro miałem zgłosić się na nie prawie rok temu, jak długo trwają i jak długo czeka się za wynikami? czy zdążę ogólnie rzecz biorąc. Oraz czy jak nie dam rady ich zrobić a prawka mi nie oddadzą z tego powodu to czy po prostu poczekają za nimi w urzędzie komunikacyjnym czy definitywnie stracę szanse na odebranie prawa jazdy bez ponownego egzaminu. Z góry dziękuje za odpowiedzi

[ Powtórz (1) ]

Napisz komentarz

O autorze

Dr Kraśnicki Dariusz

ul. Kmicica 3, Wrocław

 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

lub tel. 601 775 123

Pytania? Opinie?