Dr Kraśnicki Dariusz
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Badania po zabraniu prawa jazdy

Badania po zabraniu prawa jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy
W kwietniu tego roku zostałem zatrzymany za jazdę na rowerze po piwku ( 0,7 promila) . Po miesiącu z komendy powiatowej otrzymałem skierowanie na badania lekarskie do WOMP. W związku z tym iż jestem z województwa gdzie istnieją dwa ośrodki medycyny pracy , zadzwoniłem do obu.

 • Uzyskałem informację , iż w jednym z nich wykonam te badania za 200,- zł a w drugim za 300,- . Oczywiście udałem się tam gdzie badania są tańsze . Ku mojemu zaskoczeniu po pobraniu krwi , otrzymałem skierowanie na badania psychiatryczne i psychoterapeutyczne do ośrodka leczenia uzależnień (ok.2 tygodnie czekania) .
Po tych badaniach z powrotem mam się zgłosić do WOMP na badania laryngologiczne i badania okulistyczne .
 • Razem 3 krotny wyjazd , 3 krotny urlop w pracy . Rozumiem co zrobiłem , i że muszę zostać za to ukarany , co już zresztą dokonał sąd . Kontynując dalej zadzwoniłem do drugiego droższego WOMP .
 • I co się okazuje w droższym ośrodku badania wykonywane są w ciągu jednego dnia , bez konieczności badań psycho w ośrodku uzależnień , zgodnie ze skierowaniem ( na badania lekarskie ) .
 • Po zapytaniu kierownika pierwszego , tańszego WOMP , czy faktycznie muszę przejść badania w ośrodku leczenia uzależnień padła odpowiedź , iż to on decyduje jakie badania muszę wykonać .

  Mam pytanie , czy są jakieś przepisy normujące zakres badań przy skierowaniu na badania lekarskie (bez żadnej adnotacji psycho) , a jeżeli tak to gdzie mogę je znaleźć .
  • Przedstawiona sytuacja jest dla mnie dość paradoksalna , choć zdaję sobie sprawę , iż paradoksów w naszym życiu jest wiele . Z góry dziękuję za odpowiedź z wyrazami szacunku

  Ps. Miałem prawo jazdy kategorii A B
  • Niestety postępowanie obu ośrodków mieści się w granicach obowiązującego prawa
  • Zamieszczam Pana list jako przestrogę dla innych kierowców

  Jak przejść badania po zabraniu prawa jazdy

  Podziel się:

  #1 Odp: Badania po zabraniu prawa jazdy

  Widzenie obuoczne, <E-Mail> / 8 Styczeń 11  
  avatar

  Witam
  Mam pytanie dotyczące badan psychologicznych po utracie prawa jazdy.Jeżeli nie zrobiłem ich w terminie to co mam teraz zrobić do kogo się zgłosić, żeby je zrobić ponieważ nie długo schodzi mi odroczenie od prawa jazdy .
  z góry dziękuje za odpowiedz Mariusz.

  Odpowiedź
  Proponuję
  Jak najszybciej zgłosić się z e skierowaniem do pracowni i je zrobić

  [ Powtórz (0) ]

  #2 Odp: Badania po zabraniu prawa jazdy

  kyhgyui, <E-Mail> / 9 Styczeń 11  
  avatar

  pierdol je

  [ Powtórz (1) ]

  #3 Odp: Badania po zabraniu prawa jazdy

  kubica, <E-Mail> / 19 Wrzesień 11  
  avatar

  czy te badania psychotechniczne nadal obowiązują za zatrzymanie prawka po alkoholu ? ,bo słyszałem ze nie ma już czegoś takiego . co jeśli nie zrobie tych badan i będę chciał zgłosić się na egzamin ? . czy jest określone ile godzin muszę wyjeździć na kursie przed egz. ?

  [ Powtórz (0) ]

  #4 Odp: Badania po zabraniu prawa jazdy

  Marcin, <E-Mail> / 10 Październik 11  
  avatar

  Badania sa obowiązkowe wg rozporządzenia ministra... ale dlaczego? Jasne, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi i KASĘ!! Ja już mam skierowanie na badania psychotechniczne 300zł oraz psychologiczne osobno 120 zł mimo, ze te drugie wchodzą w skład tych pierwszych...!!

  [ Powtórz (0) ]

  Napisz komentarz

  O autorze

  Dr Kraśnicki Dariusz

  ul. Kmicica 3, Wrocław

   

  Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

  lub tel. 601 775 123

  Pytania? Opinie?