Dr Kraśnicki Dariusz
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Badania do wymiany prawa jazdy zawodowego

Badania do wymiany prawa jazdy zawodowego kierują się bardzo prostą zasadą.

Od Medycyna pracy Wrocław

  • Nie są ważne te zrobione przed kursem szkolenia okresowego lub w jego trakcie. Muszą być zrobione albo w dzień ukończenia kursu, albo już po.
  • Właśnie dzisiaj /10 września 2010 roku/ cała grupa kierowców autobusów z prawkiem D sprzed 1990 roku oraz ciężarówek /C C+E/ sprzed 1980 roku na gwałt kończyła kursy szkolenia okresowego i robiła psychotesty wraz z badaniami lekarskimi.

Można się spodziewać, że od jutra Inspekcja Transportu Drogowego zacznie sprawdzać, czy ci kierowcy mają kod 95 w swoim prawie jazdy

  • Jeżeli ktoś nie dopełnił obowiązku szkolenia okresowego, to mogę tylko o tym przypomnieć
  • Badania lekarskie i psychologiczne można zrobić w mojej Przychodni medycyny pracy we Wrocławiu na Żernickiej 215. Ostatnio ruch jest naprawdę spory i cały personel jest zajęty przez godziny popołudniowe, kiedy przeprowadzamy badania.

Obecność okulisty, neurologa i laryngologa na miejscu sprawia, że wszystko idzie sprawnie, a kierowcy otrzymują od ręki stosowne orzeczenie lekarskie i psychologiczne niezbędne do okoazania w miejscowym wydziale komunikacji.


<

Podziel się:

#1 Odp: Badania do wymiany prawa jazdy zawodowego

kadrowa, <E-Mail> / 3 Sierpień 11  
avatar

Mam pytanie, czy jeśli kierowca ma kod 95 w prawo jazdy,

to nie muszę do akt prosić go o przedstawienie orzeczeń lekarskich zgodnie z ustawą ("orzeczenia lekarskie i psychologiczne stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych lub psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy")

@Raczej trzeba. Był jakiś wyrok sądowy, dotyczący starego, zielonego świadectwa kwalifikacji oraz podobnej sytuacji, gdzie stwierdzono, że badania są obowiązkiem dla Pracownika i Pracodawcy.

[ Powtórz (1) ]

Napisz komentarz

O autorze

Dr Kraśnicki Dariusz

ul. Kmicica 3, Wrocław

 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

lub tel. 601 775 123

Pytania? Opinie?