Dr Kraśnicki Dariusz
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Skierowanie na badania przez Policję

Skierowanie na badania psychlogiczne

Skierowanie na badania kierowców przez Policję

 • Komendant policji ma prawo skierować kierowcę zarówno na badania lekarskie jak i psychotechniczne. Odbywa się to w trybie decyzji administracji i teoretycznie istnieje możliwość odwołania się.

Niestety szanse są małe ponieważ dotyczy to pewnych poważnych wykroczeń drogowych !!

 1. Jazdy po pijaku - czyli w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu [narkotyków]
 2. Przekroczenia 24 punktów karnych w ciągu roku
  • Badania psychologiczne odbywają się w uprawnionych przez marszałka [przedtem przez wojewodę] pracowniach psychologicznych.

  Orzeczenia negatywne zdarzają się bardzo często [szczególnie za jazdę pod wpływem alkoholu]. Skierowanie na badania psychologiczne za alkohol wiąże się z kosztem około 120 zł za badanie przez psychologa z wydaniem orzeczenia, z którym się trzeba zgłosić do wydziału komunikacji aby myśleć o odzyskaniu prawka.

  • Psychotesty dla kierowców po alkoholu to naprawdę nic przyjemnego !! Prawo jazdy zabrane za alkohol na 2 lata przez sąd i poźniejszy egzamin to prawie norma w dzisiejszych czasach.

  Kierowca, skierowany przez policję na badania lekarskie, ma znacznie mniejsze możliwości wyboru placówki, gdzie się będzie badał.

  • W grę wchodzi tutaj wyłącznie Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy.

  Niestety orzeczenia negatywne zdarzają się tutaj jeszcze częściej, a prawa jazdy są z reguły terminowe. Bardzo często kierowcy tracą wyższe kategorie prawka i często wiąże się to z zakończeniem możliwosci zarobkowania.

  • Trudno sobie wyobrazić kierowcę zawodowego bez prawa jazdy !!

  Teoretycznie termin badań to 30 dni, ale Wojewódzkie Ośrodki Medycyny Pracy zwykle "nie dają rady" i sprawa się przeciąga.

  • Było to przyczyną zapytania poselskiego nr 466 Posła Jacka Pilcha /Tarnów, dnia 15 stycznia 2008 r.
  • Czy istnieje możliwość zmiany zapisu dotyczącego terminu badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienie do kierowania pojazdami i tym samym wydłużenie go do co najmniej 60 dni?
  • Na razie zakończyło się to wymijającą odpowiedzią, że chodzi o samo stawienie się na badania, a nie ich zakończenie w ciągu 30 dni .
  • Podobno rozważa się, możliwość wydłużenia o 30 dni (do 60 dni) / w nowelizowanym rozporządzeniu min. zdrowia/ terminu zgłoszenia się na badania lekarskie kierowców do odpowiedniego wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy.

   

  Podziel się:

  # Odp: Skierowanie na badania przez Policję

  xxxx, <marcindec323@gmail.com> / 6 Wrzesień 14  
  avatar

  Witam
  Mam pytanie czy jak zrobiłem badania w terminie i wyszły ok ,to jak skończy mi się zakaz prowadzenia pojazdów, które miałem na 3 lata czy bede musiał zrobić je jeszcze raz
  Pozdrawiam

  Napisz komentarz

  O autorze

  Dr Kraśnicki Dariusz

  ul. Kmicica 3, Wrocław

   

  Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

  lub tel. 601 775 123

  Pytania? Opinie?