Dr Kraśnicki Dariusz
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Nowe zasady badań po alkoholu

Witam

Pisze do Pana bo mam ciekawą sprawę

Straciłem Prawo Jazdy na rok 7 maja 2014 , za jazdę w stanie nietrzeźwym i aby je odzyskać skierowany zostałem na badania psychologiczne które przeszedłem pozytywnie , oraz badania medyczne .

Przed badaniami medycznymi oglądałem i czytałem mnóstwo Pana wypowiedzi na temat Badan w WOMP , testów GGTP oraz prób wątrobowych . Bardzo sie tym zestresowałem , zacząłem załatwiać zaświadczenia od lekarzy , i bałem sie
ze moze byc u mnie ciężko z racji spożywania antybiotyków o działaniu hepatotoksycznym w ostatnim czasie.


Po czym moje zdziwienie , ponieważ po stawieniu się w WOMP w moim Rodzinnym mieście poinformowano mnie ze żadne testy wątrobowe mnie nie czekają wyłącznie badanie krwi na poziom cukru oraz inni lekarze specjaliści

Teraz moje pytanie , czy to normalna praktyka? I dlaczego w takim razie wszystkie te nagrania w sieci które sadze ze tylko dokładają ludziom nerwów

Pozdrawiam

 

 


 

Witam .Ta sprawa spędza mi sen z powiek wchodziłam na wszystkie pana strony ale odpowiedzi nie znalazłam.opowiem w skrócie moja historie.

W lipcu 2014 zabrali mojemu mężowi prawo jazdy na osobowe i ciężarowe na rok .Prace oczywiście stracił bo był zawodowym kierowca.w marcu stawił sie na badania w womp w lodzi ale ze względu na podwyższone próby wątrobowe dostał negatywne orzeczenie.byliśmy zdziwieni bo od 4miesiecy żadnego alkoholu nie spożywał.

Po powrocie do domu powtórzył badania i wyszły podwyższone.udał sie do lekarza rodzinnego a ten skierował go do hepatologa na dalsze badania.badania wykazały ze ma hcv c. Oraz złogi na woreczku żółciowym.następne badania w womp w czerwcu .

Może pan udzieli odpowiedzi czy hcv c będzie miało wpływ na orzeczenie.Bardzo proszę o odpowiedź bardzo sie martwię.

 


 

Witam
Adrian sie kłania .Mam do pana pytanie odnośnie tego iż zatrzymano mi prawo jazdy Kat B na 2
lata ,miałem  0.8 promila .Żadnego pisma na badanie nie otrzymałem a mineło już 18 miesięcy
czy będe musiał robic jakies badanie psychotechniczne przed powtórnym egzaminem
Będe zobowiazany za odpowiedz
Dziekuje i pozdrawiam

 


Dostałem skierowanie ze starostwa na badania lekarskie do  womp uzasadnienie starosty na wniosek prokuratora skierować na badania lekarskie po przeprowadzonej sprawy pc..... coś tam coś tam  prokurator dopisuje u osoby biegli stwierdzili uzależnienie od alkoholu.

Sprawa ta dotyczyła  poddanie osoby o przymusowe leczenie odwykowe którą założyła moja żona miałem sprawę w sądzie sąd nakazał kontynuowanie terapii w POU
Moje pytanie dotyczy jak womp podchodzi do takich spraw ,

jaka jest procedura ,czy psycholog psychiatra z womp  na badaniach będzie brał pod uwagę wpis w uzasadnieniu skierowaniu starosty odnosnie wpisu "biegli stwierdzili uzależnieni od alkoholu"

czy po  prostu będzie decydował psycholog psychiatra z womp na podstawie przeprowadzonych testów rozmów, czy bedzie chciał żeby dostarczyć mu opinij biegłego, który ją wystawił,

czy od razu jestem skazany, że zostanie mi zatrzymane prawo jazdy na
określony czas np.1 rok z nakazem z womp o przeprowadzeniu kuracji odwykowej i udokumentowaniu okresu abstynencji i czy na pewno będę miał badania wątrobowe.

Nad mienie, że nie miałem zabranego Prawa Jazdy za alkohol i obecnie je posiadam, trzy miesiące chodzę do Poradni osób uzależnionych z pozytywnym skutkiem.Obawiam się wyników wątrobowych GGTP ALT.
Nie wiem czy odczekać  okres roku i udokumentować okres abstynencji nie marnować kasy 370 zł.
skierowanie otrzymałem 21.04.2015

Proszę o odpowiedź.

Bardzo Fajna  strona  i bardzo potrzebna Pozdrawiam!


Podziel się:

# Odp: Nowe zasady badań po alkoholu

Kruk, <djkruk.damian@gmail.com> / 23 Luty 21  
avatar

Witam co zrobic jeśli dostałem skierowanie na badania lekarskie psychologiczne oraz kurs reedukacyjny, wszystko zrobiłem w terminie miesiąca od doręczenia ale nie zdążyłem badań lekarskich zrobić i co teraz?

Napisz komentarz

O autorze

Dr Kraśnicki Dariusz

ul. Kmicica 3, Wrocław

 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

lub tel. 601 775 123

Pytania? Opinie?