Dr Kraśnicki Dariusz
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Terminowe prawo jazdy wada wzroku

Witam, mam pytanie, mam nadzieję, że mi Państwo pomogą.

Jestem w trakcie robienia kursu na prawo jazdy. Miałam już badania przeprowadzone przez lekarza w Ośrodku Szkoleniowym. Skierował mnie do okulisty (wada wzroku L: -0,5, P: -1), ponieważ jak stwierdził, nie mógł zadecydować o bezterminowym prawie jazdy.

Zaznaczył, że w rubryce Wnioski (karta badania narządu wzroku- wzór wg zał. nr 9 do Rozp. Min. Zdr. z dn. 7.01.2004 [Dz.U. Nr 2 poz 15] ) lekarz okulista musi wpisać datę kontrolnego badania, ponieważ bez tego, bezterminowe prawo jazdy będzie nieważne, a on sam wypisze mi prawo jazdy jedynie na 3 lata.

Tak więc okulista wypełnił kartę, a w rubryce wpisał, ponieważ go o to poprosiłam, "kontrolę za 4 lata". Najbardziej martwi mnie to,że usłyszałam, iż taki wpis o kontroli oznacza termin ważności prawa jazdy. Moje pytanie jest następujące:

 • Który z lekarzy w takim razie miał rację? Z góry dziękuję za poświęcony czas i odpowiedź. Pozdrawiam

 

 • Odpowiedź
 • Ostateczną decyzję [terminowe czy bezterminowe prawko] podejmuje lekarz uprawniony do badań kierowców, chociaż opiera się na opinii lekarza okulisty.

  Wada wzroku kursanta jest najczęstszą przyczyną terminowego prawa jazdy.

  Podziel się:

  # Odp: Terminowe prawo jazdy wada wzroku

  ja, <> / 11 Styczeń 10  
  avatar

  zastanawiam się czy wogóle mogę mieć prawo jazdy gdyż moja wada jest duża mam nadwzroczność i niedowidzenie obu oczu i astygmatyzm prawe oko +6 lewe + 7 oba cylindryczne szkła.Wiem ze to duża wada i wieczorna jazda odpada ale są sytuacje w życiu w których prawko jest na wagę złota.

  Napisz komentarz

  O autorze

  Dr Kraśnicki Dariusz

  ul. Kmicica 3, Wrocław

   

  Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

  lub tel. 601 775 123

  Pytania? Opinie?