Dr Kraśnicki Dariusz
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Zmiana terminu Badań lekarskich po alkoholu WOMP

Cześć nazywam się Darek Kraśnicki i dzisiaj poruszę temat, czy można zmienić 30 dniowy termin badań w Wojewódzkim Ośrodku medycyny Pracy, a na te badania skierowała nas Policja np za alkohol.

Podeprzemy się tutaj zapytaniem widza YouTube Witam mam takie pytanie niedawno zabrano mi prawojazdy na rok czasu, czyli nie musze zdawac ponownie. Dostałem skierowanie od Policji na psychotesty i badanie lekarskie. Dzisiaj zaliczyłem psychotesty, tzn pani powiedziała, ze na okres 3 lat, później bede musiał wykonać te badania jeszcze raz.

Decyzja o skierowaniu do WOMP

Ale moje pytanie dotyczy badania lekarskiego, ktore musze wykonać w wojewódzkim ośrodku medycyny pracy.

Pracowałem całkiem niedawno w delegacji w Holandii i razem ze znajomymi chcieliśmy spróbować, jak to jest i zapalilismy marihuane,

było to przed skierowaniami na badania.

Czy musze zgłosic sie w ciagu tych 30 dni ? Czy moge złosić sie w pozniejszym terminie ? Czytałem, że badania sa dość szczegółowe, a nic mi nie da tłumaczenie się, że byłem w pracy i chciałem spróbować. Jak najlepiej to rozwiazac ? Z gory dziękuje i czekam na odpowiedź

Odpowiedź: Specjalnie bym się nie martwił tymi terminami, ale pod jednym warunkiem. Zgłosiłbym w WOMP-ie, że z jakichkolwiek przyczyn chcę przełożyć termin na później, a jeżeli sprawa była naprawdę incydentalna, to po jakiś dwóch miesiącach powinniśmy być czyści. Na wszelki wypadek, sprawdziłbym się jakimś narkotestem z apteki.

Może paść słuszne pytanie, na czym opieram swoją poradę, co do przesunięcia terminu. Otóż WOMP-y już teraz nie za bardzo dają sobie radę z ilością badanych ze skierowania. Wyznaczane są odległe terminy, a wydziały komunikacji dokładnie znają problem i przyjmują tłumaczenie. Trzeba też wiedzieć, że WOMP jest instytucją budżetową, a ludzie tam zatrudnieni, raczej szanują swoją pracę i czas.

Już w 2008 roku było to przedmiotem interpelacji poselskiej jakiejś posłanki z Malopolski, która proponowała wydłużenie terminu do 60 dni.Chyba nic z tego nie wyszło, skoro wszystko jest po staremu. Jeżeli jednak nie zgadzasz się z moją opinią i spotkały Cię problemy z powiodu nie dotrzymania 30 dniowego terminu, to zapraszam do komentarzy na moim blogu lub kanale YouTube Lekarz Medycyny Pracy BY BY mówił wasz Darak Kraśnicki z Wrocławia.

 

Czy zmiana terminu badania po alkoholu w WOMP jest aż takim problemem?

Podziel się:

Napisz komentarz

O autorze

Dr Kraśnicki Dariusz

ul. Kmicica 3, Wrocław

 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

lub tel. 601 775 123

Pytania? Opinie?