Dr Kraśnicki Dariusz
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Odzyskanie prawa jazdy zawodowego po badaniach WOMP

Ciekawe zapytanie, czy są jakieś szanse na odzyskanie prawa jazdy zawodowego, zabranego przez WOMP. Jednocześnie pozostawione zostały kategorie A i B Mam pytanie. Zabrano mi prawo jazdy, zostalem skierowany na badania do WOMP w Kielcach. Posiadam kat A, B, C, E. Zabrano mi na 12 miesięcy, więc w lutym 2013 roku mogłbym odzyskać to prawo jazdy, Ale na badaniach stwierdzono, ze nie rozróżniam barw na tzw Trójkącie Wilczka,

Nie dostrzegalem dokładnie i mialem pomyłki. Odsunęli mi C i E chcą oddac mi tylko A, B,B+E. Bylem kierowca zawodowym, więc chciałbym dalej to robić. co mam teraz zrobić?? Powiedziano mi w Starostwie, ze jeżeli nie dostarcze do końca lutego pozytywnych badań, to żeby odzyskac kat C+ E będę musiał isć na egzamin.

Wiec pytanie, Czy wtedy wyślą mnie znow do WOMPU??? Bo ja sobie zrobię badania na własną rekę i było by w porządku i bym jezdził dalej. Zresztą orzeczenie lekarskie mam dalej ważne. wiec jak to rozwiazac? Niestety, jeżeli WOMP zabrał prawo jazdy C, C+E, to orzeczenia innych lekarzy nie są uwzględniane.

Dopóki WOMP nie zmieni zdania, a raczej widzenie barw się tutaj nie poprawi, więc sytuacja jest patowa. Wystawienie orzeczenia przez innego lekarza niczego nie rozwiązuje, bo cały czas w wydziale Komunikacji będzie to negatywne z WOMP. Przypadek ten opisuję nieco ku przestrodze innym kierowcom, którzy mogą odpaść po badaniach WOMP z innych powodów niż alkohol.

Naprawdę nie warto dawać Policji pretekstu do wysyłania Cię na drogie badania, po których możesz utracić swój zawód. Mówił Darek Kraśnicki z Wrocławia

Podziel się:

Napisz komentarz

O autorze

Dr Kraśnicki Dariusz

ul. Kmicica 3, Wrocław

 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

lub tel. 601 775 123

Pytania? Opinie?