Dr Kraśnicki Dariusz
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Czy dostaniesz skierowanie na badania

W tym wideo odpowiem Ci na pytanie, czy musisz spodziewac się skierowania na badania lekarskie i psychotesty, ale jak zabrano Ci prawko do 2009 roku, a wtedy skierowania nie dostałeś. Sprawa dotyczy żołnierza zawodowego, a temat jest mi na tyle bliski, że kiedyś z polecenia sądu wojskowego zostałem kuratorem osoby, która była sprawcą wypadku komunikacyjnego. Cześć nazywam się Darek Kraśnicki, jestem lekarzem medycyny transportu z Wrocławia i zacytuję wiadomość od internauty Dzień dobry Panie Dariuszu. Przepraszam, że tu na fb pytam Pana, ale nie mam kogo się poradzić. Jestem żołnierzem zawodowym. W roku 2007 otrzymałem zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 lat (1,8 promila).

W dniu październiku 2013 roku zakaz zakończył swój bieg. Po wyroku nie byłem kierowany na żadne badania lekarskie. Czy jeżeli teraz zgłoszę się do starostwa, to otrzymam takie skierowanie? Dodam, że kolega ze Stalowej Woli (ja będę udawał się do innego starostwa i nie wiem jak tam interpretują przepisy) był w podobnej sytuacji i starostwo kierowało go tylko na egzamin. Dzwoniłem do tego starostwa do wydziału komunikacji i pani, z którą rozmawiałem powiedziała, że jeżeli po zabraniu prawa jazdy nie miałem skierowania na badania, to otrzymuję tylko skierowanie na egzamin.

Z kolei na forach sytuacja opisywana jest inaczej. Proszę o pomoc. Odpowiadając na to pytanie.

Przed wprowadzeniem Ustawy o kierujących pojazdami system skierowań nieco raczkował. Na początku kierowała Policja, nie bardzo było wiadomo, kto to konkretnie miał robić. Nie jestem pewien, czy Żandarmeria Wojskowa miała w ogóle takie uprawnienia do kierowania kogokolwiek, gdziekolwiek.. Wątpię więc, czy w wydziale będą mieli jakikolwiek ślad z Policji czy Żandarmerii nakazujący skierowanie. Także na spokojnie udałbym się do wydziału komunikacji, odebrał Profil Kandydata na Kierowcę i umówiłbym się w WORD na egzamin. Oczywiście przed podejściem wykupiłbym tyle godzin jazdy, aby zdać za pierwszym razem. Mogę tylko życzyć powodzenia i wyciągnięcia wniosków z poprzedniej historii. Jeżeli miałeś podobną sytuację, to koniecznie skomentuj ten filmik.

Jak rozwiązał Ci jakiś problem, to udostępnij go na Facebooku lub innym portalu społecznościowym. Jak zwykle najwięcej dyskusji toczy się na moim blogu badania lekarskie kierowców.pl i dołącz juz teraz do tej społeczności.

Twój głos moze komuś pomóc rozwiązać jego problem Po pewnym czasie od udzielenia porady, otrzymałem taką wiadomość. Witam Panie Dariuszu. Byłem dziś w moim starostwie i pani zapytała, czy miałem skierowanie na badania z policji, bo w teczce nic nie miała. Odpowiedziałem, że nie.

W związku z czym stworzyła mi profil kierowcy i dała papierek, kierujący do WORDu celem umówienia egzaminu. Pozdrawiam. Takie sprawy mnie najbardziej cieszą. Mówił Darek Kraśnicki, specjalista medycyny transportu z Wrocławia. .

Podziel się:

Napisz komentarz

O autorze

Dr Kraśnicki Dariusz

ul. Kmicica 3, Wrocław

 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

lub tel. 601 775 123

Pytania? Opinie?