Dr Kraśnicki Dariusz
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Choroba wzroku Kierowca taxi

Choroba wzroku Kierowca taxi a kurs na taksówkarza

Witam Proszę o opinię w takiej sprawie: Jestem leczony od wielu lat na chorioretinopatie surowiczą środkową obu oczu, choroba jest w regresie, czyli bez aktywnych ognisk przeciekania . Jestem pod stałą kontrolą i opieką okulistyczną.

Mam też astygmatyzm lewego oka i nosze szkła korekcyjne +2,5 cylinder 65 stopni na oko lewe i zwykłe szkło + 0,5 na oku prawym. Czy w związku z tym moge wykonywać prace taksówkarza ??? Nadmieniam,że prowadzę prywatnie samochód i posiadam prawo jazdy kat "B"

 

Diagnozę podałem zgodnie z opisem lekarza specjalisty profesora N..... w pierwszym poście i zapytałem Pana jako lekarz medycyny pracy , czy to wyklucza mnie z możliwości podjęcia pracy jako kierowca taksówki .?  Tak lub nie ?

Odpowiedź : Wyżej wymieniona diagnoza nie zawiera oceny większości elementów badania narządu wzroku, wymaganych do badania kierowców.

  • Najbardziej sensowna byłaby wizyta u okulisty, na codzień badającego kierowców i przedstawienie tej dokumentacji. Po badaniu z pewnością podejmie właściwą decyzję najlepiej na piśmie.
  • Sama diagnoza raczej nie jest podstawą do orzekania - liczy się faktyczny stan narządu wzroku.
  • W grę wchodzi również ocena widzenia obuocznego, wrażliwości na olśnienie i widzenie zmierzchowe

Choroba wzroku Kierowca taxi powrót do strony głównej

Podziel się:

Napisz komentarz

O autorze

Dr Kraśnicki Dariusz

ul. Kmicica 3, Wrocław

 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

lub tel. 601 775 123

Pytania? Opinie?