Dr Kraśnicki Dariusz
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Blokada procedury po alkoholu

 

Pytanie o badania kierowców i możliwość blokady procedury
Mam nadzieje że opisanie problemu w formie maila to prawidłowy sposób skontaktowania się z Panem. Proszę o pomoc i odpowiedź na nurtujące mnie pytania. Opiszę mój problem:

Mam 24 lata. Prawo jazdy kategorii B mam od czerwca 2009 roku. 29 grudnia zeszłego roku spowodowałam kolizję pod wpływem alkoholu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ja także nie i kwestia kolizji zamknęła się w postępowaniu mandatowym. Wydmuchałem 0.9 promila na kacu, dokument na miejscu oczywiście zatrzymała mi policja. Dzisiaj, tj. 25 stycznia otrzymałem powiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie skierowania mnie na badania lekarskie i psychologiczne. Nie zeznawałam jeszcze na policji, ani w sądzie. Przejrzałam kilkanaście Pana filmów i porad i mam pytanie, czy istnieje możliwość zablokowania procedury skierowania mnie na badania (mam 14 dni na przedłożenie wniosków i dowodów do postępowania). Czy istnieje jakaś szansa, by coś w tej sprawie zrobić?
Psychotesty Wrocław Kmicica 3
Drugie moje pytanie dotyczy terminu 30 dni - czy w ciągu 30 dni mam wykonać te badania, czy po prostu zgłosić się do wskazanej w skierowaniu placówki?

Kolejne pytanie dotyczy sytuacji, gdyby sąd orzekł zakaz prowadzenia do 12 miesięcy. Czy bez zaliczonych pozytywnie badań nie mogę jeździć? A jeśli przekroczę termin nie posiadania prawa jazdy przez 12 miesięcy to czeka mnie ponowny egzamin państwowy? Czy niezaliczone badania mogą pozbawić mnie prawa jazdy na zawsze?Zapewne dostaje Pan wiele takich pytań, proszę jednak o odpowiedź również na moje, gdyż nie wiem, czy podejmować w ogóle jakieś kroki prawne. Ogólnie obawiam się tego, że cała ta sytuacja z moim głupim wybrykiem na dobre pozbawi mnie możliwości prowadzenia auta. W moim przypadku wiąże się to niestety z utratą pracy, chociaż nie jestem zawodowym kierowcą.

Na koniec chciałabym dodać, że Pana poradnicza działalność w internecie jest bardzo potrzebna.

Pozdrawiam serdecznie,

Odpowiedź


@Znam Gościa, który coś wywalczył sądem
Prokuratura chciała zakazu na 2 lata, adwokat wywalczył niżej roku
i brak powtórnego egzaminu

Oczywiście adwokat wziął swoje

Podziel się:

Napisz komentarz

O autorze

Dr Kraśnicki Dariusz

ul. Kmicica 3, Wrocław

 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

lub tel. 601 775 123

Pytania? Opinie?