Dr Kraśnicki Dariusz
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Problemy z wątrobą Badania za Alkohol

Witam nazywam się Darek Kraśnicki i dzisiaj poruszymy znowu problem badań po alkoholu,
oczywiście, kiedy skierowała nas na nie policja, za jazdę po pijanemu. Zaczynamy od zapytania.
Dziś wysłuchałam parę pana porad.
W   związku z tym postanowiłam prosić o pomocną radę.

Mój mąż został zatrzymany , prowadząc rower pod wpływem alkoholu -0,87mg/l.
Zatrzymano mu prawo jazdy na 1 rok, zapłacił karę 1500 zł. i 6 miesięcy kary pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Wydaje mi  się, ze kara bardzo wysoka, bo przecież na rower nie wymagane jest prawko.
Wcześniej małżonek nigdy , jeżdżąc samochodem 15 lat nie był karany ani nie popełnił żadnego wykroczenia.

  • Badań nie przeszedł, ponieważ wyniki wątrobowe były wysokie.

Obecnie leczy się u hepatologa,skorzystał też z paru  porad w poradni uzależnień (bo tak zaleciła pani doktor z Sosnowca).Teraz robiąc wyniki okazało się, ze jeszcze są dalej podwyższone.

Mam pytanie,czy rzeczywiście można cofnąć uprawnienia do kierowania samochodem na podstawie wyników watroby i w ten sposób stwierdzić uzależnienie alkoholowe.
Teraz we wrześniu ma się stawić do Sosnowca i nie wiem czy są jakieś szanse?

Jak odwołuje się od decyzji lekarskiej?

Dodam jeszcze, że mąż ma ustabilizowany tryb życia, stałą pracę i na codzień nie pije alkoholu i był jedyną osobą, która miała prawo jazdy, więc teraz bardzo nam tego brakuje.
proszę o odpowiedz
Pozdrawiam
Odpowiadając na to pytanie,

  • Niestety dużo, a w zasadzie wszystko zależy od oceny lekarza prowadzącego.

Kiedy znajdzie on istotne odchylenia od prawidłowego stanuu zdrowia ma prawo żądać dodatkowych konsultacji oraz nawet stwierdzić brak przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów. oczywiście można się odwoływać, ale trudno powiedzieć jaki będzie tego wynik.

Tak więc warto potraktować to zapytanie jako pewną przestrogę do wsiadania, nawet na rower, kiedy coś wypiliśmy, chociaż ostatnio weszło prawo, które nie zabiera obligatoryjnie prawa jazdy.
Na tym kończę, zapraszam na bloga badania lekarskie kierowców,pl oraz kanał YouTube Lekarz
Medycyny Pracy.

  • Koniecznie skomentuj ten film. By By mówił Darek Kraśnicki z Wrocławia.

Podziel się:

# Odp: Problemy z wątrobą Badania za Alkohol

Badania lekarskie i psychologiczne, <platynapl@gmail.com> / 26 Sierpień 12  
avatar

Witam Panie doktorze
Mam do Pana takie pytanie. Zacznę może od tego że jeszcze około 2 lat temu byłem osobom otyłą, odżywiałem się samymi fastfoodami i co za tym idzie pobolewał mnie brzuch, alkoholu nie nadużywałem piłem okazyjnie raz na 3-4 tygodnie. Zgłosiłem się wtedy do lekarza rodzinnego który wysłał mnie na badanie USG jamy brzusznej i wyszło mi stłuszczenia wątroby + z badań krwi ALAT (norma była do 39) a ja miałem 49. Lekarz rodziny kazał mi się zacząć zdrowiej odżywiać i tak też zrobiłem zrezygnował z wszelkich fastfoodów i innych zbędnych przyjemności. Po około 7 miesiącach od pierwszej wizyty zrobiłem kolejne badania i wszystko wróciło do normy ALAT spadł do 25 czyli wręcz książkowo schudłem i prowadzę zdecydowanie zdrowszy tryb życia. Niestety w tym roku w maju miałem impreze na działce a właściwie rodzinna impreza z której wracałem po alkoholu na rowerze. Pech chciał że złapała mnie straż miejska (prawka mi nie zabrali) ale za to dostałem skierowanie na badania co swoją drogą jest dla mnie bardzo dziwne. W moim WOMP-IE gdzie mam się zgłosić powiedzieli mi żebym przyniósł zaświadczenie od rodzinnego o stanie zdrowia. Ok. Poszedłem do rodzinnego a on wpisał mi że mam stłuszczenie wątroby ale bez żadnych innych chorób przewlekłych. Zdziwiło mnie to bardzo ponieważ badanie USG miałem robione prawie 2 lata temu a badania kontrolne wyszły mi BDB i jak to się ma do aktualnego stanu zdrowia bo równie dobrze mógłby wpisać że 5 lat temu miałem problemy z zawrotami głowy i kręgosłupem. Powiedział mi tylko tyle że takie badanie było wykonane, że wątroba była stłuszczona i musiał to odnotować. Nie rozumie tego przecież lekarz w WOMPIE będzie myślał że moja wątroba jest aktualnie stłuszczona (alkoholik) ponieważ nie ma tam żadnej wzmianki że badanie było wykonane 2 lata temu i wyniki są już teraz bardzo dobre. Panie doktorze pojawia się zatem pytanie czy taki wpis w zaświadczeniu stawia mnie od wejścia na straconej pozycji i czy jest to jednoznaczne z tym że zostanie zabrane mi prawo jazdy które nie ukrywam jest mi potrzebne jak ręce i nogi bo bez tego stracę pracę i środki do życia.

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Napisz komentarz

O autorze

Dr Kraśnicki Dariusz

ul. Kmicica 3, Wrocław

 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

lub tel. 601 775 123

Pytania? Opinie?